Wing Ftp Server Kurulumu

Genel Wing FTP Server özelliklerimize baktıktan sonra kurulum işlemlerine bu bölümde başlıyacağız. Min. Sistem gereksinimleri aşağıdaki gibidir.

Sistem Gereksinimleri ;

  • Memory: 128 MB of system memory (RAM)
  • Disk space: 30 MB free hard disk drive space
  • Display: SVGA(1024 x 768) or higher is required when using the administration program

Wing FTP Server setup dosyalarına resmi sitesinden ulaşabilirsiniz.

Download : http://wftpserver.com/download.htm

İlgili anlaşmayı kabul edip ileri diyerek devam edelim

Winf FTP Server nereye kurulacağını isterseniz özelleştirebilirsiniz. Ben Default olarak kuruluma devam ediyorum.

Tüm seçenekleri işaretliyorum. ( Default olarak hepsi işaretli olması gerekiyor ) Wing Ftp Sunucusu servisi ve uzaktan yönetimi aktif etmek istemiyorsanız işaretlemeye bilirsiniz. Fakat ftp sunucu kuracağımız yerlerde genelde Firewall üzerinden özel kurallar oluşturarak hangi ip’lerin Web üzerinden erişebileceğini ayarlayabiliriz. Etkin olmasında yarar var.

Wing FTP Web Tabanlı yönetim için dinleyici portunu default olarak bırakabilirsiniz. Eğer  ortamda böyle bir port tahsis etmişseniz kendinize göre özelleştirebilirsiniz.Default olarak next ile devam ediyorum.


Wing FTP Sunucusuna erişim için Yönetici ve Şifresi belirlemeniz gerekiyor. İlgili alanları doldurduktan sonra Next ile devam ediyoruz.


Kurulumda yaptıklarımız ile ilgili küçük bir rapor ekranı geliyor. Kur butonuyla Wing FTP Sunucusu kurulumunu başlatıyoruz.

Kurulumu başarıyla tamamladıktan sonra Yönetim ve kullanıcı ayarları için masaüstündeki kısayoldan erişebilir isterseniz aşağıdaki adresleri kullanarak Web Client üzerinden ayarlarınızı yapabilirsiniz.

Web Yönetimi ve Client erişimi için ;

127.0.0.1:5466

http://alanadiniz.com:5466 giriş yaparak ulaşabilirsiniz.

Kullanıcı Hesapları ve Yetkilendirme ile ilgili makalemizde görüşmek üzere…


Benzer Yazılar

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


iki + sekiz =

Arama
RSS
Beni yukari isinla