Plesk Panel 11 – WebMail sorunu

Merhaba arkadaşlar ;

Plesk Panel 11 Auto Installer ile gelen Mail Server, Mail Enable 7.0.2 versiyonu bu versiyon’da plesk path’ı hatalı olarak geldiği için Webmail arayüzü açılmama gibi sorunlara neden oluyor.Bu sorunu çözmek için www.mailenable.com adresinden güncel Mail Enable setupunu indirip güncellemeniz gerekmektedir.

Güncellemeyi yapmadan önce Plesk Panel servis yöneticisinden Mail Enable servislerinin hepsini durdurunuz ve indirdiğiniz setup’u çalıştırıp yüklemeyi bitirip sunucunuzu yeniden başlattığınızda sorun düzelecektir.

 

 

Benzer Yazılar

Yorumlar

 • Çağlar CAYVARLI , 23 Kasım 2013 - 13:39

  Arkadaşım Plesk 11 Kurulum Ekranında Kurumsal paket olarak seçersen webmail ve horde vs. eklentileri göreceksin bende aynı sorunla karşılaştım.

  Cevapla
  • Samet YILMAZ , 23 Kasım 2013 - 17:04

   Sizin bahsetmiş olduğunuz Mail Server için kullanılacak WebMail ürünün seçimiyle alakalı. Benim bahsetmiş olduğum sorun Mail Enable Webmail seçilmesine rağmen kullanıcıların webmaile erişememe problemi. Yine de sizinde başınıza gelen sorunu paylaştığınız için teşekkürler. Başkalarının işine yarayacaktır.

   Cevapla

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


dört + = dokuz

Arama
RSS
Beni yukari isinla