İpucu – MySQL ODBC Driver Kurulumu

Windows Sunucularınızda geliştirmiş olduğunuz Asp ile hazırlanmış web sayfalarından MySQL Veritabanına bağlantı sağlamak isterseniz sunucunuzda MySQL ODBC Driveri kurmanız gerekmektedir.

Fakat MySQL ODBC Driver kurduktan sonra da yine aynı hatayı almaya devam edeceksiniz. Çünkü büyük ihtimaller üzerinde Yazılımcınız Connection String’de driver olarak sizin kurduğunuz MySQL ODBC Driveri yazmak yerine eski olan ve internet’te en çok kullanılan Connection Stringi tercih edecektir.

<% 
   mysql_server = "dbserver" 
   mysql_user = "dbuser" 
   mysql_pass = "dbpass" 
   mysql_db = "dbname" 

	 Connection_DSN= "DRIVER={MySQL ODBC 3.51 Driver}; SERVER="&mysql_server&"; UID="&mysql_user&"; pwd="&mysql_pass&";db="&mysql_db&";" 
   Set baglanti= Server.CreateObject("ADODB.Connection") 
   baglanti.Open Connection_DSN 

%>

Gördüğünüz gibi yukarıdaki MySQL ODBC 3.51 Driver tercih edilmiş. Eğer siz dev.mysql.com üzerinden son sürüm MySQL ODBC Driver indirip kurduğunuzda site yine driver not found hatasına düşecektir.

MySQL ODBC 3.51 Driveri kurup sorunu çözebilirsiniz veya kurulu olan MySQL ODBC Driver sürümüne göre connection stringinizi düzenleyip hatayı giderebilirsiniz.

Buradan MySQL ODBC 3.51 driverini indirebilirsiniz. Next Next diyip kurulumu tamamlamanız kafidir.

Benzer Yazılar

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


üç + = yedi

Arama
RSS
Beni yukari isinla