Exchange Server 2007 Internet Send Connector

Merhaba arkadaşlar , Bu makelemizde exchange server 2007 send connector nasıl yapılır onu anlatacağım. Kurulum sonrasında Exchange serverin dışarıya mail atması için yapmamız gereken ayarlardan birtanesidir.

Organization Seviyesinde yapılır , ve Send connector işlemlerinde istersek güvendiğimiz firmalar ile maillerimizi TLS kullanilarak sifrelenmesini sağlayabiliriz. Biz bu makelemizde dışarıya mail atmamız için send connector oluşturacağız.

Organization Configuration – > Hub Transport sekmesine gelinir.

Sağ tıklanır ve New Send Connector’e tıklarız

Oluşturacağımız connector’un ismini belirleyip , Select the intended use for this send connector : kısmında Internet’e göndereceğimiz mailler için İnternet’i seçeriz,Bir partner firmamız olsaydı ve onlara giden mailleri TLS ile şifrelemek isteseydik My Partner seçerek TLS ile şifreleme yapabilirdik.Fakat biz İnternet’ e giden Tüm mailler için send connector yapacağız Onun için İnternet’i seçip  Next tıklıyoruz.

Add butonuna tıklayarak  adress kısmına * yazıyoruz. Bunu yapmamız nedeni İnternete gidecek olan mailler için yaptığımız için tüm domainleri kapsıyor ve İnclude all sub domains seçeneğini işaretliyoruz. ( Domaine ait sub domainlerde varsa bunlardanda mail alması için )

Başka bir ayar yapmadan ok butonuna basıp ilerliyoruz.

Eğer biz smart host aracılığı ile mail gönderiyo olsaydık altaki seçeneği seçip kurulumuza devam edecektik. Ama biz Public DNS kullandığımızı belirtip. İleri diyoruz.

Hub Transport serverimizi seçiyoruz ve ilerliyoruz.

Girmiş olduğumuz değerleri gösteriyor ve new diyip oluşturmasını sağlıyoruz.

Finish butonuna basarak send connector oluşturma işlemlerizi burada bitiriyoruz.

Başka bir exchange server makalesinde görüşmek üzere.

Benzer Yazılar

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yazın

Su elementleri kullanabilirsiniz : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


+ altı = dokuz

Arama
RSS
Beni yukari isinla